Menu
Menu

Domowe sposoby na grzybice paznokci

Grzybica paznokci jest nieestetycznym schorzeniem, które może dotknąć każdego z nas. Jednak zastosowanie profilaktycznych działań, jak i podjęcie kroków, które mają na celu zwalczenie tej choroby pozwalają zapomnieć o przykrych efektach związanych z występowaniem tej choroby. Sprawdź więc jakie są najbardziej popularne domowe sposoby na grzybicę paznokci i zastosuj je w praktyce. Zobaczysz, że naprawdę działają!

Grzybica paznokci – przyczyny

Źródła grzybicy paznokci są wieloaspektowe. Z jednej strony powodem tej choroby może być źle dobrane obuwie lub noszenie skarpet wykonanych z niskiej jakości tkanin. Natomiast z drugiej strony grzybica paznokci może pojawić się również w związku z nieutrzymywaniem higieny stóp. Bardzo często do zarażenia się grzybami wywołującymi grzybicę dochodzi na kąpieliskach, siłowniach, w publicznych łazienkach, hotelach lub na basenach. Najczęstszymi objawami grzybicy są natomiast: swędzenie stóp, zmiany na płytce paznokcia, zaczerwienienie stóp oraz pęcherze pojawiające się wokół paznokci.

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Na szczęście grzybica paznokci nie zawsze wymaga od razu udania się do lekarza lub stosowania specjalistycznych leków. Tego rodzaju kurację warto rozpocząć od postawienia na tradycyjne metody.

Oto najbardziej popularne z nich:

  • Właściwa higiena stóp i paznokci – ich częste czyszczenie, przy wykorzystaniu odpowiednich preparatów.
  • Korzystanie z własnych przyborów kosmetycznych i ich częsta dezynfekcja.
  • Nałożenie na chorego paznokcia mieszanki oliwy z oliwek oraz olejku z drzewa herbacianego.
  • Zakażone miejsca można również oczyszczać za pomocą środka do czyszczenia jamy ustnej.
  • Sprawdzi się również moczenie nóg w occie jabłkowym.
  • W miejsca, w których pojawiły się zmiany grzybicze należy nałożyć czosnek
  • Zaleca się również przygotowywać napar z rozmarynu i wody lub wody i chmielu pospolitego, po przestygnięciu należy przemywać nim stopy.
  • Aby zahamować rozwój grzybów i ograniczyć potliwość stóp warto postawić na aloes.
  • Na chore miejsca zaleca się również nanosić mieszankę wody i proszku do pieczenia, który wyróżnia się właściwościami grzybobójczymi.
  • Paznokcie, które zostały zaatakowane grzybem można moczyć w jogurcie naturalnym.

Leczenie grzybicy paznokci

Jest wiele sprawdzonych metod, których zastosowanie pozwala zniwelować problem grzybicy paznokci. Jednak obok tych tradycyjnych sposobów zaleca się stosowanie również bardziej profesjonalnych środków, które dostępne są w sklepach kosmetycznych lub aptekach. Najczęściej są to kremy, pudry lecznicze oraz aerozole. Mają one nieco silniejsze działanie, trzeba więc korzystać z nich z dużą rozwagą. Podjęcie tego rodzaju działań zdecydowanie zwiększa szansę na odniesienie sukcesu w walce z grzybicą paznokci.

Uzbrój się w cierpliwość

Trzeba jednak pamiętać, że leczenie grzybicy paznokci to proces długotrwały i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że w razie problemów z wyleczeniem grzybicy niezbędne staje się udanie do lekarza, który specjalizuje się tego rodzaju schorzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *