Menu
Menu

Jak poprawić wzrok domowymi sposobami

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów jakie posiada człowiek. Dzięki oczom możemy podziwiać otaczający nas świat i prawidłowo w nim funkcjonować. Jednak każdego dnia są one narażone na działanie czynników, które je osłabiają. Dlatego też dbanie o własne oczy to nawyk, który powinien mieć każdy z nas. Dzięki temu przez długi czas będzie można cieszyć się dobrym wzrokiem. Sprawdź jak poprawić wzrok przy wykorzystaniu domowych sposobów!

Domowe sposoby na poprawę wzroku

  • Dieta zdrowa dla oczu. W naszym jadłospisie powinny znaleźć się składniki spożywcze, które zawierają beta-karoten, luteinę oraz witaminę C oraz E.
  • Dieta na zdrowe oczy musi się składać z posiłków, które dostarczą organizmowi niezbędne mikroelementy oraz makroelementy. Kluczowe są tutaj: cynk, selen, miedź oraz mangan.
  • Jadłospis powinien być wzbogacony o następujące produkty: marchewka, burak, masło, wątróbka, tłuste ryby, szpinak, kapusta i jarmuż.
  • Warto często spożywać soki ze świeżych warzyw i owoców, zwłaszcza z marchewką.
  • Trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
  • Warto stosować nawilżające krople do oczu.
  • Niezbędne jest zadbanie o nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których spędzamy największą ilość czasu.
  • W lecie nie można zapominać o noszeniu okularów przeciwsłonecznych.
  • Pamiętaj o odpoczynku – sen działa zbawiennie również na jakość wzroku.
  • Spędzaj dużo czasu obcując z naturą. Chodź na częste spacery, gdzie oczy będą mogły napatrzeć się na zieloną trawę, drzewa i rośliny.

Ćwiczenia na dobry wzrok!

Zmęczone oczy warto pobudzić za pomocą odpowiednich ćwiczeń, które pomogą im się rozluźnić. Dużą zaletą jest to, że taki trening oczu można wykonać praktycznie wszędzie – w pracy, w domu, na spacerze, a nawet stojąc w kolejce w sklepie. Jedno z ćwiczeń polega na tym, aby zakryć zamknięte oczy własnymi rękami. Następnie trzeba wpatrywać się w jakiś wymyślony punkt, znajdujący się przed sobą. Aż do pojawienia się całkowitej czerni przed oczami.

Następne ćwiczenie polega na intensywnym mruganiu powiekami. Natomiast trening gałek ocznych polega na tym, że pod zamkniętymi powiekami należy poruszać gałką oczną w prawą stronę, lewą, w górę oraz w dół. Zaleca się wykonywać kilka takich powtórzeń, można również wykonać to ćwiczenie z otwartymi oczami.

Dobrym pomysłem jest również wzięcie do ręki jakiegoś przedmiotu i poruszanie nim w różne strony. Nasz wzrok powinien podążać za tym poruszającym się przedmiotem. Ćwiczenie to można wykonać zasłaniając ręką raz jedno, a raz drugie oko. Odpoczynek oczom przyniosą również kilkuminutowe drzemki, które przy okazji pomogą zregenerować cały organizm.

Zadbaj o swoje oczy!

Powinniśmy każdego dnia dbać o nasze oczy. Szczególnie dlatego, że tak bardzo jesteśmy narażeni na działanie czynników, które powodują ich zmęczenie i wysuszenie. Jest to chociażby światło z ekranów komputera i telefonu komórkowego, ciepłe powietrze z ogrzewania, zimne powietrze z klimatyzacji, jak i duża ilość zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Warto pamiętać o swoim wzroku już teraz, aby w przyszłości cieszyć się sokolim wzrokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *